Biuro Turystyczne SUDETY
Powitanie

Oferujemy wycieczki autokarowe i piesze, wycieczki w polskie i czeskie Karkonosze, przewozy autokarowe i busami.

ul. Konstytucji 3 Maja 31, tel. 757 616 392
ul. Konstytucji 3 Maja 55, tel. 757 618 661
ul. Karkonoska 12c, tel. 757 619 854
58-540 KARPACZ
Jednodniowe wycieczki autokarowe Zajęcia ruchowe Noclegi Nasza firma Kontakt

Nasza firma
Nasza firma
Atrakcje Karkonoszy
Karpacz
Szklarska Poręba
Okolice
Wakacje 2018 z BT SUDETY
OW Stokrotka

 

Szklarska Poręba

 
 

Szklarska Poręba,

Miasto w województwie jeleniogórskim liczące ok. 8700 mieszkańców, położone w dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów. Zwyczajowo dzieli się na Szklarską Porębę Dolną, - Średnią, - Górną , składa się z szeregu rozrzuconych na dużym obszarze osad i osiedli, położonych na północnych stokach Karkonoszy (Marysin, Szklarka) oraz południowo - wschodnich zboczach Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich (Huta, Biała Dolina, Jakuszyce, Orle), leżących na różnych wysokościach od 440 m npm. na granicy z Piechowicami do 886 m npm. w Jakuszycach. Najwyższy punkt w granicach miasta (1420 m npm. ) leży na zachodnich zboczach Łabskiego Szczytu. Szklarska Poręba jest największą w Sudetach miejscowością wczasową i ośrodkiem sportów zimowych. Dzięki swojemu położeniu Szklarska Poręba jest doskonałym punktem wypadowym na piesze wycieczki w Karkonosze i Góry Izerskie. Bliskość przejścia granicznego Jakuszyce Harrachov oraz turystycznego przejścia granicznego przy Twarożniku pozwala zwiedzać także czeskie Karkonosze, a turystom zmotoryzowanym Aderszpaskie skalne miasta, Jaskinie Boskovskie, Pragę.

Najpiękniejszym miejscem w zachodnich Karkonoszach są Śnieżne Kotły. Tworzą je dwa polodowcowe kotły - Wielki i Mały, rozdzielone wąską, skalistą Grzędą. Ich strome ściany, pocięte licznymi żlebami opadają na dno 200 metrowym urwiskiem. Malowniczym miejscem w okolicach miasta jest 13 metrowej wysokości Wodospad Szklarki - trzeci co do wysokości w polskich Karkonoszach. Odwiedzany przez turystów już od drugiej połowy XVII w. (dzięki wybudowaniu specjalnej drogi przez właściciela Witriolejni Prellera).

Najwyższym wodospadem po polskiej stronie gór jest 27 metrowy Wodospad Kamieńczyk. Za środkową kaskadą znajduje się po części wykuta sztucznie "Złota Jama".

Na granicy polsko – czeskiej, pomiędzy Szrenicą, a Mokrą Przełęczą, granitowe skałki o fantazyjnych kształtach – Trzy Świnki. Kilkumetrowej wysokości grupa skalna otoczona jest płatami kosodrzewiny. Doskonały punkt widokowy na Szklarską Porębę. Góry Izerskie i Kotlinę Jeleniogórską.

 


 

 
 
 
 
 
 
Copyright © 2006-2019 Biuro Turystyczne "Sudety" Strona główna | Oferta indywidualna | Oferta grupowa | Nasza firma | Pomoc | Księga gości | Kontakt Współpraca: Pixel Riot, Noclegi-Online.pl
 
Payeezy